Codzienności

Scenka z kurierem

Zakup zrobiony w jednym ze sklepów internetowych. Dostarcza firma K-EX. Jestem od rana na spotkaniach poza domem. Bard czasem musi. żeby przeżyć i mieć za co zrobic zakup w sklepie. Telefon ustawiony na trycb cichy. Wiem, że niektórzy nawet przy okienku na poczcie rozmawiają przez telefon jednocześnie - ja mam inaczej.

Jest chwila rozluźnienia w spotkaniu: wyciagam telefon, żeby sprawdzić godzinę lub czy ktoś nie dzwonił i patrzę - nieodebrane połączenia i SMS: kurier prosze o kontakt. Za chwilkę patrzę znowu dzwoni kurier. Odrzucam dyskretnie rozmowę i wysyłam automatycznie SMS: NIe mogę rozmawiać - jestem na spotkaniu. Pomyślałem, że oddzwonię za parę minut i wszystko ustalę.

Telefon dzwoni powtórnie. Znowu powtarzam czynność. W odpowiedzi dostaję SMS: Proszę odebrać. To ja znowu cichacza j/w...jestem na spotkaniu...itd. Dostaję SMS od kuriera: To proszę wyjść i odebrać. To mnie juz skręciło. Przeprosiłem zebranych na spotkaniu i odpisałem, że chyba z kuriera żartowniś...Jestem poza domem i proszę o przesyłkę jutro. W odpowiedzi dostałem SMS: JUTRO ZAPRASZAM DO PŁOCKA W CIĄGU 7 DNI. OD RANA PRÓBUJE SIĘ Z PANEM SKONTAKTOWAĆ. DZIĘKUJĘ. 

Już szlag trafił spotkanie.Wychodzę ze spotkania na korytarz i oddzwaniam do kuriera op...dalając go. Ja mam do Płocka z Ciechanowa 90 km. W jedna i druga stronę - to 180. Ale wytłumaczcie mi, proszę, czy to jest normalne? Pan kurier proponuje mi zrezygnowanie ze spotkania i bieg na przełaj do domu, bo on mi paczkę dowióżł. A jak nie, to dawaj dziadu do Płocka!!! Milej jest coraz bardziej żyć...a wszystko staje się  coraz bardziej kuriozalne.... Acha... Sklep mi odpisał: czy mamy wydać powtórne zlecenie dostarczenia? CZy będzie ktoś w domu? 

Mój Boże... Czy będzie w domu...Ale kiedy???  Zadaje sobie pytanie w związku z tym - czy kurier chce zarabiac na dostarczaniu paczek, czy na dostarczaniu AWIZO? CZy sklep chce zarabiać na sprzedawaniu towaru, czy zlecaniu dostarczania firmie kurierskiej dostarczania AWIZO? I usnę nie mając odpowiedzi ....