Codzienności

Echa po recitalu w Nowym Dworze Mazowieckim

 Niesamowity Bardzo Kulturalny Wieczór ze Sceną ZAUŁEK, miał miejsce w Nowodworskim Ośrodku Kultury w piątkowy wieczór 27. września br.

Podczas wieczoru założyciel Wojtek "CICHY" Gęsicki, wreszcie, na inaugurację 4. sezonu Zaułka w Nowym Dworze Mazowieckim  wystąpił jako gość wieczoru. Na program recitalu Wojtka złożyły się teksty Krzysztofa Buszmana, Jana Kazimierza Siwka, Juliana Tuwima oraz jego własne. Muzykę do większości z nich bohater wieczoru napisał sam. Piosenki w interpretacji Wojtka, przetykane były zabawnymi komentarzami, anegdotami, dialogami z publicznością, a także, wirtuozerskimi wykonaniami na akordeonie, wiązanek melodii ludowych, biesiadnych, rozrywkowych, ale także klasycznych, w wykonaniu, towarzyszącego Wojtkowi na estradzie, mistrza akordeonu Wojtek Gęsicki - mistrz budowy nastroju, swobodnie wiódł, ku obopólnemu zadowoleniu, nowodworską publiczność po świecie swojej artystycznej wrażliwości, naprzemian wprowadzając ją w zadumę, aby po chwili wywołać na twarzach publiczności śmiech, ukazując absurdy towarzyszącej nam rzeczywistości. A wszystko to z wielkim smakiem, charakterystyczną dla jego twórczości niezwykłą delikatnością i ogromną wrażliwością.

Koncert Wojtka Gęsickiego i Rafała Grząki zakończył się owacją na stojąco - bo ze Sceną ZAUŁEK zawsze bawimy się pięknie.

www.nok.nowydwormaz.pl