Codzienności

Echa po Rypinie

12 października o godz. 1900 odbył się w Sali widowiskowej Rypińskiego Domu Kultury literacki kabaret piosenki w ramach projektu „Scena Zaułek”.

Niezmiernie miło było nam gościć Gospodarza „tej sceny” pana Wojtka Gęsickiego – barda, liryka, wspaniałego prześmiewcę otaczającego nas świata, ale nade wszystko wspaniałego artystę estradowego. Gościnnie na „Naszej scenie” wystąpił również pan Rafał Grząka – wspaniały akordeonista, akompaniator, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Już od samego początku programu słowno-muzycznego panowie złapali fantastyczny kontakt z widownią i trzymali do samego końca o czym świadczył wyskandowany bis 100 osobowej widowni. Nasza wspaniała publiczność wzięła udział w fantastycznym programie, który był odpowiedzią na królujący wszechobecnie wulgaryzm, chamstwo i ordynarność. W sposób poetycki, czy literacki mówił o „dziwnościach” dnia powszedniego, naszych przywarach, irracjonalności naszych postępowań.

Wspólna zabawa, śpiew i obleczony refleksją żart, pozwolił nam choć na chwilę pozostawić za murami RDK szarą codzienność. Z całą pewnością udało nam się razem – wręcz rodzinnie zamienić zwykły sobotni wieczór w niezwykłe święto – niezwykłe spotkanie.

Jeszcze raz w imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie, za ich fantastyczną zabawę i interakcję z artystamiJ Zbudowani cudowną aurą zapraszamy już na kolejne spotkanie ze „Sceną Zaułek” i jego gospodarzem panem Wojtkiem Gęsickim, o czym będziemy oczywiście wcześniej informować. 

Dziękujemy i do zobaczenia!

M.K.   www.rdk.rypin.eu