Codzienności

Wyszukana Prostota

Nie jestem płodny w płyty jak to niektórzy z Krainy Łagodności, ale cieszy mnie każda nowa piosenka, każda nowa w niej nutka  i każde słowo... No właśnie...SŁOWO...

Zawsze byłem "ambitny" i myślałem, że mam patent na wszystkie słowa wyśpiewywane przez siebie, ale okazuje się, że nie. Gdy pierwszy raz ocierałem się o poetykę Krzysia Cezarego Buszmana - miałem wrażenie, że są to moje słowa i moje myśli, że problemy  o których pisze są bardzo mi bliskie. A kiedy się czyta tekst i łezka spływa po policzku, to znaczy, że nic lepszego juz nie można na ten temat wymyśleć. Więc skoro nie można nic lepszego samemu wymyśleć, to pozostaje  zaprzyjaźnić się z czyjąś-własną myślą, a potem może zaprzyjaźnić z samym Twórcą czyjejś-własnej myśli. I tak powstała ta nasza najnowsza płyta. Z Przyjaźni.

Płyta, która choć w całości napisana jest przez Krzysztofa pozostaje bliska mojemu sercu tak samo, gdybym to ja urodził te wszystkie przepiękne i czułe refleksje. A ja jedynie otuliłem je w nutki. SOLITON otulił to wszystko w należyte opakowanie i stał się Wydawcą, Aga Blank zrobiła projekt okładki, no itak razem możemy sobie szukać teraz płytki gdzieś w sklepach w Polsce. Powodzenia :)

Acha, żeby nie było tak prosto i oby nikt nie zapomniał, że ja tez piszę :) to jest BONUS, a tam moja jedna w całości autorska piosenka...I piosenka Agnieszki Osieckiej, która kiedyś polubiła twórczość Cezarego. W ten sposób jakoś tak wszystko ma sens i jakąś swoja prawdę, która teraz powinna byc juz dalej odkrywana w całości przez WAS.

W nagraniach udział wzięli:

Paulina Brzozowska - chórki, Dorota Sulich - Skrzypce, Jarosław Jar Chojnacki - chóruś,  Artur Chwała - skrzypce, Michaś Chwała - gitarki solowe, Maciek Chwała - piano, Konrad Kubicki - kontrabas,  Tomek Szymuś - piano, Przemek Nowak - akordeon, Maciej Ostromecki - perkusja, Wojtek Gęsicki - śpiew, gitara rytmiczna i instr. klawiszowe udające różne inne instrumenty.

Podczas nagrań moja Żona Gabrysia robiła nam obiadki i kanapki, i picia i była bardzo cierpliwa, bo czasami było głośno :) i za to Jej bardzo dziękuję.

Dziękuję Marcinowi Grodziskiemu z Przybiernowa za nieocenioną pomoc przy nagraniach.

Podwójnie dziękuję Dorotce Sulich,  Arturowi, Michasiowi i Maćkowi Chwałom oraz Tomkowi Szymusiowi - podwójnie, bo za to, że zagrali wspaniałe dźwięki i za to, że byli ze mną w tych trudnych chwilach ot, tak, po prostu...